Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Zonguldak Uzun Mehmet Camii açılışa hazır

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Zonguldak’ta yapımı tamamlanan Uzun Mehmet Camii, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla ibadete açılacak.
 Zonguldak Uzun Mehmet Camii açılışa hazır
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Zonguldak‘ta yaklaşık 6 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği, denize hakim noktada inşa edilen Uzun Mehmet Camii, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla 4 Haziran’da ibadete açılacak.

Terakki Mahallesi’nde yapımı 1,5 yıldır devam eden ve ismi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan cami, Osmanlı ve Selçuklu mimarisiyle yaklaşık 22 bin metrekarelik alanın 2 bin 535 metrekaresi üzerine inşa edildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İsmini 8 Kasım 1829’da kömürü bulan Uzun Mehmet’ten alan, her biri 72 metre uzunluğunda 4 minare ve 22 kubbeye sahip caminin girişinde, mermer üzerine işlenmiş kentin sembolü olan kömürle Arapça “Ya Allah” hat yazısı yer alıyor.

Toplamda 7500 kişinin aynı anda ibadet edebileceği caminin eksi birinci katına 8 bin metrekare genişliğinde 200 araçlık otoparkın yanı sıra abdesthane ve engellilerle yaşlıların kolay erişebilmesi için toplam 6 asansör bulunuyor.

İnşaatı tamamlanan ve ses denemeleri yapılan caminin yanında yer alan çocuk parkları, bisiklet ve gezi yolu, basketbol sahası gibi sosyal alanlar da ilgi çekiyor.

Kentin çehresini değiştirecek cami, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 4 Haziran’da hizmete açılacak.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın