Hafızlar gençlik merkezinde buluştu

Zonguldak İl Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimi gören kız öğrenciler, Gençlik Merkezi'nde bir araya geldi.
 Hafızlar gençlik merkezinde buluştu

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde sürdürülen “Gençliğe Değer” projesi kapsamında Zonguldak İl Müftülüğü gençlere yönelik etkinliklerini sürdürüyor.

Bu kapsamda Zonguldak İl Müftülüğü ile Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde, hafızlık eğitimi gören öğrencilerle lise eğitimlerine devam eden kız öğrencilere yönelik etkinlik düzenlendi.

Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimine devam eden öğrenciler, Kur’an kursu hocaları rehberliğinde Zonguldak Gençlik Merkezi’nde çeşitli etkinliklere katıldılar.

Koronavirüs tedbirleri eşliğinde düzenlenen etkinlikte öğrenciler; ebru, okçuluk, çini sanatı, müzik, ahşap ve robotik kodlama gibi farklı atölyelerde eğlenceli ve kaliteli zaman geçirme fırsatı buldular.

Gençlik Merkezince hazırlanan programlar kapsamında, hafızlık eğitimine devam eden kız ve erkek öğrencilerin belirli aralıklarla Gençlik Merkezi’ne gelerek etkinliklere katılabilecekleri aktarıldı.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın