Çevrimiçi Kur'an öğrenme seferberliği sürüyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca “Haydi Türkiye, Evden Kur’an Öğrenmeye” sloganıyla başlatılan "Uzaktan Kur'an-ı Kerim Eğitim Programı" kapsamında il ve ilçe müftülüklerince düzenlenen çevrimiçi derslere çok sayıda kişi katılım sağlıyor.
 Çevrimiçi Kur'an öğrenme seferberliği sürüyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca “Haydi Türkiye, Evden Kur’an Öğrenmeye” sloganıyla başlatılan “Uzaktan Kur’an-ı Kerim Eğitim Programı” kapsamında il ve ilçe müftülüklerince düzenlenen çevrimiçi derslere çok sayıda kişi katılım sağlıyor.

Zonguldak İl Müftülüğünce düzenlenen çevrimiçi Kur’an-ı Kerim dersleriyle vatandaşlar Kur’an öğreniyor. 

İl Müftülüğü koordinesinde din görevlilerince çevrimiçi gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerim dersleri, 453 vatandaşın katılımıyla devam ediyor. 

Çevrimiçi eğitimlere katılan tır şoförü Yetiş Karakoç ise yolda olduğu zamanlarda da derslerine ara vermiyor. 

Ders zamanı geldiğinde aracını park edip çevrimiçi Kur’an-ı Kerim derslerine katılan Karakoç, istenildiğinde başarılamayacak hiçbir şeyin olmadığını belirterek, “Çocukluk döneminde Kur’an-ı Kerim öğrenmek nasip olmadı. Öğrenmenin yaşı yok, kimse ‘ben yapamam, öğrenemem’ diye pes etmesin, emin olun insan isterse yapamayacağı, başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Böylesine güzel bir projeyi düşünen ve hayata geçiren Diyanet İşleri Başkanlığına ve çalışanlarına teşekkür ederim.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın