Yeni Dönemin İlacı: Mizah Sohbet Siteleri

 Yeni Dönemin İlacı: Mizah Sohbet Siteleri

Yıllar önce mIRC, ICQ, MSN gibi uygulamalar ile yapılan çevrimiçi sohbetler yerini sohbet odaları ile gruplandırılmış chat sitelerine bıraktı.

Yeni nesil teknolojiler ile yeniden yapılandırılan chat siteleri anlık görüntü özelliğinin gelişmesiyle beraber video sohbetle entegre biçimde çalışmaya başladı. Eskiden harici satılan 2 megapiksellik kameralarla bilgisayara kurulan MSN gibi programlar vasıtasıyla yapılan görüntülü görüşmeler, artık cep telefonu kameraları ve laptop kameralarıyla chat sitesi sayesinde anlık olarak yapılmaya başlandı.

Görüntülü sohbet odaları çeşitli kategorilere ayrılarak kullanıcıların ilgi alanına göre sohbet odasına girmesini ve bu sayede kendisiyle aynı alana ilgili duyan kişilerle sohbet yapmasını sağlamakta. Milyonlarca insanın kullandığı chat sitelerinde hem yazılı hem de video görüşmeler yapılabilmekte. Sadece yazarak sohbet etmek isteyen kişilere kamerayı kapatma imkanı sunmaktadır.

İnternet ortamındaki sohbet siteleri sayesinde kullanıcıların yazma ve konuşma kabiliyetleri ilerlemekte, reel hayatta bulamadıkları sosyal ortamı sanal ortamda bulabilmektedirler. Chat sitelerinde hem ülkeye göre, hem şehire göre hem de cinsiyete göre filtreleme özelliği sayesinde kullanıcılar sohbet etmek istediklerini profili büyük oranda seçebilmektedir.

Hem içinde bulunduğumuz pandemi süreci hem de ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle karamsar bir yapı ve psikoloji nedeniyle ülkemizden chat sitelerine giriş yapan kullanıcılar büyük oranda mizah sohbet odalarını tercih etmektedir. Mizah sohbet odalarında reel hayatta içinde bulunduğu durumdan psikolojik olarak kurtulup kendine eğlence yaratan kullanıcılar bu sayede ruhsal sağlıklarını da koruyabilmektedir.

Sohbet sitelerinde en dikkat edilmesi gereken nokta güvenilir olmasıdır. Büyük oranda ücretsiz olan chat siteleri arasından kredi kartı bilgilerinizi isteyen sitelerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Kredi kartı dolandırıcılığının büyük oranda sanal ortamda yapıldığı dijital dünyada bu bilgileri kaptırmanız büyük maddi kayıplar yaşamanıza neden olabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın