Hamilelikte Cinsel İlişki Nasıl Olmalıdır ?

 Hamilelikte Cinsel İlişki Nasıl Olmalıdır ?

Bir anne ve babaya hayatının en önemli 9 ayı ne diye sorsalar şüphesiz hamilelik sürecinin olduğunu söyleyecektir. Özellikle genç anne baba adayları bu süreçte hele ki ilk çocukları ise oldukça stresli ve ne yapacaklarını bilemez bir halde oluyorlar.

Rutin hayatları ve cinsel yaşantıları bozulan anne baba adayları zaman zaman bu nedenlerden tartışabiliyorlar. Fakat hamilelikte cinsel ilişki konusu doktorunuzla rahatça konuşabileceğiniz ve bir çıkar yol bulabileceğiniz basit bir problemdir. Çünkü hamile olmadan önce nasıl ki cinsel ilişki için bir programınız varsa hamilelik sürecinde de doktorunuza danışarak kendinize bir takvim belirleyebilirsiniz. Stres yapacak ya da tartışıp can sıkacak bir konu değildir.

Doktorlar ilk aylarda ve son haftalarda cinsel ilişkiden kaçınılması noktasında tavsiyelerde bulunsa da gebeliğin süreci ve ilerleyişi doktorların yorumlarında değişikliklere neden olabilir. Çünkü her gebelik süreci farklı olmakla beraber yapılan test ve tetkiklerden gelen sonuçlar da farklılık göstermektedir.

Hamilelik sürecinde nasıl cinsel ilişki pozisyonları deneyeceğiniz konusunda internette çok sayıda bilgi ve görsel vardır. Bunlardan en sağlıklı olanlarını aşağıdaki görselde bulabilirsiniz ama sizin için doğru pozisyon hangisiyse ya da en çok haz duyduğunuz pozisyon neyse onu kullanabilirsiniz. Bu cinsel ilişki pozisyonları genel kabul görmüş pozisyonlardır var hem anneye hem de bebeğe zararı olmayacak şekilde düşünülmüştür. Daha önce de söylediğimiz gibi her gebelik sürecinin farklı olduğunu ve en doğru bilgiyi doktorunuzdan alabileceğinizi unutmayın.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın