Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

En Çok Karşılaşılan Araç Arızaları

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 En Çok Karşılaşılan Araç Arızaları
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Bazen sıfır kilometre araç 1. Ayında bazen de 10 yıldır kullandığınız araç hiç beklemediğiniz bir anda arıza lambasını yakabiliyor. Aracın üretim hatası, yıpranma ya da yanlış sürüşten kaynaklı bu hataların bir çok nedeni olabilir. Bizler en çok karşılaşılan oto arıza nedenlerini sizler için derlemeye çalıştık.

En Çok Karşılaşılan Araç Arızaları

Bazen akşamdan bıraktığınız araç sabah marş basmaz ve çalışmaz. Bunun nedeni aracın elektrik aksamından ya da aküden kaynaklı olabilir. Akü kutup başları gevşemiş olabileceği gibi, akü tamamen boşalmış da olabilir. Sorunun aküden kaynaklı olup olmadığını anlayabilmek için araçtaki elektrikle çalışan sistemleri kontrol edebilirsiniz. Bunların başında radyo gelmektedir. Eğer radyo, farlar, otomatik cam çalışmıyorsa sorun aküde olabilir. Eğer bunlar çalışmasına rağmen marş basmıyorsa sorunun başka bir nedeni olabilir. O zaman da vakit kaybetmeden aracınızı servise götürmeniz gerekir.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Eğer ki marş bastığı halde aracınız çalışmıyorsa sorunun kaynağı buji olabilir. Bujileri kontrol etmenizde fayda var.

Bir diğer rahatsız edici ve hemen fark edilen hata da motordan yüksek ya da farklı bir ses gelmesidir. Motordan gelen sesin birçok nedeni olabileceği gibi, otomotor araç arızaları kategorisine giren bu sesler hafife alınacak ya da ertelenecek düzeyde değildir. Çünkü önemsiz gördüğünüz bir motor sesi size çok yüksek miktar tamir parası olarak geri dönebilir. Motordan gelen ses vantilatör kayışının gevşemiş olması veya motorun aşırı derecede ısınmış olmasından kaynaklı da olabilir.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın