Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Bel Sağlığınızı Koruyun

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Bel sağlığını korumak ileride yaşanabilecek problemler karşı önlem almak için bu yazıyı sonuna kadar okuyun.
 Bel Sağlığınızı Koruyun
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Bir insanın sağlığı zihinsel ve fiziksel sağlığının birleşimi hesaplanarak belirlenir. Zihinsel sağlık için çeşitli zihin oyunları ve aktivitelerin yanında bulmacalar çözmek, sudoku çözmek gibi basit öneriler sunulur. Fiziksel sağlık için ise beslenmeye dikkat etmek, yeterli su içmek ve fiziksel egzersiz yapmak hususlarında uzmanlar önerilerini sıralar. Elbette beslenme ile birlikte egzersiz çok önemli ama ya egzersiz yapacağınız zaman çok kısıtlıysa? Egzersizin yerini tutmasa da bel yastığı, oturma minderi benzeri konfor ürünleri ile önlem alma yolunda ilk adımı atabilirsiniz. 

Bel Sağlığını Korumak

Daha önce de söylediğimiz gibi bel sağlığını korumak için en belirgin ve mantıklı seçenek, fiziksel egzersizler ile sonuca gitmektir ancak böyle bir imkana sahip değilseniz ya da zamanınız kısıtlıysa alacağınız basit önlemlerle bir nebze olsun rahat nefes alabilirsiniz. Hepsini olmasa bile bir ya da birkaçını değerlendirip hayatınızın önemli bir noktasına konumlandırmak, ileride yaşayacağınız riskleri minimize etmek adına mantıklı olacaktır. 

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Basit Fiziksel Egzersizler Yapın

Her saat başı 5 dakikalığına ayağa kalkın ve yürüyün. 3 dakika yürüdükten sonra özellikle kol ve bacak kaslarınızı gerdirip serbest bırakın. Bu sırada belinizi de yavaş hareketlerle dairesel olarak çevirin. Göreceksiniz, rahatlamaya başladığınızı hissedeceksiniz.

Egzersiz için Kendinize Zaman Ayırın

Her ne kadar zamanınız kısıtlı olsa da birçok başka şeye zaman ayırma imkanı buluyorsunuzdur. Bu zamanları birleştirerek günün belirli saatlerinde yapacağınız toplamda yarım saatlik yürüyüş bile kendinizi daha zinde hissetmenize ve fiziksel sağlığınızı korumanıza yardımcı olacaktır. 

Çalışma Konforunuza Yatırım Yapın

Özellikle pandemi sonrası birçok insan, oturarak çalışma saatlerini zirveye çıkardı. Eskiden 8 saat çalışanların şimdilerde 12 saate varan oturarak çalışma sürelerine vardığını biliyoruz. Peki, günün neredeyse yarısını geçirdiğimiz alanı geliştirmek için yatırım yapıyor muyuz?

Özellikle bel ve bilek sağlığı ürünleri ile göz dolduran Happy Hours’ın bilek destekli mousepadleri, oturma simidi ve bel destek yastığı modelleri görülmeye değer. Bunların yanında baskılı kupalar ve ofis setleri de harika hediyeler gibi görünüyor. 

Happy Hours Ürünlerine Yakından Bakın

Eğilme Hareketlerinize Dikkat Edin

Belki de en önemli olan ama en az dikkat edilen noktalardan birisi bu madde. Eğilirken bele yüklenip, olduğu yerde iki büklüm kalanların hikayelerini dinlemiş ya da görmüşsünüzdür. Eğer siz de eğilme esnasında belinizin yükünü artırıyorsanız yakında aynı kötü sonuçla karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Bunu önlemek için eğilme hareketlerinizi dizleriniz vasıtasıyla gerçekleştirin. Bu aşamada beli bükerek eğilmek ciddi problemlere yol açabilir. 

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın