Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Alanya Hamam ve Gezilecek Yerler

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Alanya Hamam ve Gezilecek Yerler
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olan ve yaz aylarında özellikle Almanya ve Rusya’dan binlerce turistin akın ettiği Alanya’nın resmi nüfusu 330 Bin olsa da bu rakam yaz aylarında milyonları bulmaktadır. Antalya’ya bağlı bir ilçe olan Alanya bölgenin gelirinde büyük rol sahibidir.

Alanya’ya deniz turizmi için gelen turistler Alanya hamam ve tarihi yerleri de ilgiyle takip etmekte ve gezi rotalarına dahil etmektedir.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Alanya Gezilecek Yerler

Alanya denince akla ilk gelen tarihi yerlerden birisi Alanya Kalesi’dir. Denizden yaklaşık olarak 250 metre yükselen kalenin sur uzunluğu ise 6,5 kilometredir. Kalenin tarihi Helenistik döneme kadar uzansa da 1221 yılında kenti alıp yeniden inşa ettiren Selçuklu Sultanı I. Alaeddin Keykubad tarafından yaptırılmıştır. Bölgenin önemli turistlik merkezlerinden birisidir.

Alanya’nın tarihi sembollerinden birisi de Kızıl Kule’dir. Alanya Limanı’nda bulunan kule, 1226 yılında Selçuklu Sultanı I. Alaeddin Keykubad tarafından yaptırılmıştır. Kaleyi yapan usta Sinop Kalesini de yapan Halepli yapı ustası Ebu Ali Reha el Kettani’dir. 1950’li yıllarda yeniden onarılan kulenin birinci katı 1979 yılında Alanya Etnografya Müzesi’ne dönüştürülmüştür.

Sizlere Alanya massage rahatlığını yaşatacak bir mekan olan Kleopatra Plajı, Damalataş Mağarası önündeki Damlataş Plajı ile başlar. Halka açık ve ücretsiz olan Kleopatra Plajı yaz aylarında Alanya’yı ziyaret edenlerin uğradığı en sık noktalardan biridir.

Son olarak kültürümüzle özdeşleşmiş ve yabancıların Alanya turkish bath diye arama yaptıkları Türk hamamlarındaki konsept ve yapılan masajlar turistlerin büyük ilgisini çekmekte.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın