Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Göçmen hafızlara gurbetçi desteği

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Yalova Altınova İlçe Müftülüğüne bağlı Osman ve Fidaye Yazıcıoğlu Kız Kur’an Kursu'nda hafızlık eğitimi alan göçmen öğrencilere, Almanya’da yaşayan gurbetçi vatandaştan destek geldi.
 Göçmen hafızlara gurbetçi desteği
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Altınova İlçe Müftülüğüne bağlı Osman ve Fidaye Yazıcıoğlu Kız Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayarak mezun olan Iraklı göçmen kardeşler Ayşe ve Sümeyye Mathar’ın başarısı, Almanya’da yaşayan gurbetçi tarafından ödüllendirildi.

Irak göçmeni Ayşe ve Sümeyye kardeşlerin hafızlığını ikmal ettiğini İlçe Müftülüğünün sosyal medya hesaplarından öğrenen Kadir Akboğum, İlçe Müftülüğü ile iletişime geçerek göçmen hafızları ödüllendirmek istediğini belirtti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İlçe Müftülüğü aracılığıyla hıfzını tamamlayan Mathar kardeşleri tebrik eden Akboğum, göçmen hafızları ödüllendirdi.

Gurbetçi vatandaşın hediyesini hafızlara takdim eden İlçe Müftüsü Recep Eren, “Almanya’da yaşayan Kadir Akboğum kardeşimiz, hafızlarımızı sosyal medya hesaplarımızda görünce bizi arayarak hafızlarımıza hediye vermek, hafızlık yapan diğer öğrencilerimşze de harçlık göndermek istediğini belirtti. Bizler de bugün gurbetten gelen bu anlamlı hediyeyi, yine ülkemizde gurbeti yaşayan öğrencilerimize takdim ettik. Rabbim kardeşimizin hayrını kabul etsin. Hafızlarımız adına kendisine teşekkür ediyorum.” dedi.
 

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın