Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Sokak hayvanlarına din görevlileri sahip çıktı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Van Muradiye İlçe Müftülüğü, bölgede zorlu geçen kış şartları nedeniyle barınma ve yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için mama kampanyası başlattı.
 Sokak hayvanlarına din görevlileri sahip çıktı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Zorlu kış şartlarının yaşandığı Muradiye’de, İlçe Müftülüğü tarafından barınma ve yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için mama kampanyası başlatıldı.

Muradiye İlçe Müftülüğü Gençlik ve Engelli Koordinatörlüğünce yürütülen kampanya kapsamında, İlçede belirlenen noktalara din görevlileri ve gönüllü gençler tarafından mama kapları yerleştirildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Hz. Peygamberin; “Merhamet edene Allah da merhamet eder; siz yerdekine merhamet edin ki gökteki de size merhamet etsin!” hadis-i şerifine işarette bulunarak, hayvanlara şefkat ve merhamet gösterilmesi gerektiğini belirten İlçe Müftüsü Eyyüp Babat, “Bu bilinci taşıyan medeniyetin fertleri olarak, soğuk geçen kış günlerinde sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla İlçede belirli noktalara mama ve yiyecek bırakıyoruz.” dedi.

Zorlu kış şartlarında sokak hayvanlarının unutulmaması gerektiğini hatırlatan Müftü Babat, mama ve yem bağışında bulunmak isteyen vatandaşları İlçe Müftülüğü ile iletişime geçmeye davet etti.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın