Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Bölge birincisi Van’dan

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Diyanet İşleri Başkanlığınca "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle ülke genelinde düzenlenen yarışmalarda bölge elemeleri devam ediyor.
 Bölge birincisi Van’dan
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

“2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından imam hatip, müezzin kayyım ve Kur’an kursu öğreticileri arasında çeşitli yarışmalar düzenleniyor.

İllerde yapılan elemelerde birinci olan din görevlilerinin katılımıyla bölge finalleri gerçekleştiriliyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bu kapsamda “Hafızlık Yarışması 9. Bölge Finali” gerçekleştirildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Van İl Müftülüğü ev sahipliğinde çevrimiçi gerçekleştirilen 9. Bölge Erkek Din Görevlileri Hafızlık Yarışması’na; Şırnak, Siirt, Hakkari, Bitlis ve Muş il birincileri katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı koordinesinde oluşturulan sınav komisyonunun değerlendirmeleri sonucunda, Van il birincisi olarak yarışmaya katılan Erciş Safa Yatılı Erkek Kur’an Kursu Öğreticisi Hafız Fatih Can bölge birincisi oldu.

Bölge birincisi olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazanan Can’ı başarısından dolayı tebrik eden Van İl Müftüsü Ömer Keskin, “17. Erkek Din Görevlileri Türkiye Hafızlık Yarışması Finali”nde Can’a başarılar diledi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın