Yaz Kur'an Kursu öğrencileri sportif faaliyetlere katılıyor

Tokat İl Müftülüğüne bağlı Yaz Kur’an Kursları'na katılan öğrenciler, bir taraftan Kur'an-ı Kerim öğrenirken diğer taraftan Yaz Spor Okulları'na devam ediyor.
 Yaz Kur'an Kursu öğrencileri sportif faaliyetlere katılıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) arasında sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle birlikte gençlerin manevi gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla iş birliği protokolü imzalanmıştı.

Adı geçen protokol kapsamında Tokat İl Müftülüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Yaz Kur’an Kursları’na katılan öğrencilerin spor yapabilmeleri amacıyla iş birliğine gitti.

Böylelikle Yaz Kur’an Kursları’na katılan öğrenciler hem Kur’an-ı Kerim öğreniyor hem de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı gençlik merkezlerindeki gençlik faaliyetlerine katılıyor.

İl Müftüsü Abdullah Pamuklu ve Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, düzenlenen spor etkinliklerinde Yaz Kur’an Kursu öğrencileriyle bir araya geldi.

Yaz Kur’an Kursları’nı değerlendiren İl Müftüsü Pamuklu, “Bu çocuklar ülkemizin geleceğidir, bunlara her yerde ve alanda sahip çıkmamız ve sağlıklı yetişmeleri hususunda yardımcı olmamız gerekiyor.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın