Harçlıklarını Suriyeli kardeşlerine gönderdiler

Tokat'ın Başçiftlik ilçesinde yaşayan iki kardeş, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını, Suriyeli kardeşleri için inşa edilen İyilik Konutları'na bağışladı.
 Harçlıklarını Suriyeli kardeşlerine gönderdiler

Başçiftlik İlçesi Hatipli Kasabası’nda yaşayan Alptuğ Eren ve Osman Taha Güzel kardeşler, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Türkiye Diyanet Vakfı tarafından İdlib’de inşa edilen İyilik Konutları’na bağışladı.

Güzel kardeşlerin bağışını Türkiye Diyanet Vakfı adına teslim alan Başçiftlik İlçe Müftüsü Fatih Çakır, “Alptuğ Eren ve Osman Taha, ağır kış şartlarında yaşam mücadelesi veren Suriyeli kardeşlerimize harçlıklarıyla destek oldular. Cami görevlimiz refakatiyle kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını bizlere teslim ettiler. İlçemizde başta din görevlileri olmak üzere toplumun her kesiminden Suriye’deki kardeşlerimize yardım eli uzatma açısından büyük farkındalık oluştu.” diye konuştu. 

İlçe Müftüsü Çakır, kampanyaya destek olan Güzel kardeşlerle birlikte onları bu şekilde yetiştiren ailelerini ve din görevlilerini tebrik etti. 
 

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın