Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Din eğitimi taraması gerçekleştirildi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Tokat Sulusaray İlçe Müftülüğü, din hizmetlerinde verimliliği artırmak amacıyla din eğitimi taraması gerçekleştirdi.
 Din eğitimi taraması gerçekleştirildi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Sulusaray İlçe Müftülüğü, din hizmetlerinde verimliliği artırmak amacıyla vatandaşların dini bilgilerini ölçmeye yönelik din eğitimi taraması gerçekleştirdi.

Çalışma kapsamında hazırlanan sorular, 750 vatandaşa uygulandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kur’an ve tecvidli Kur’an okumayı bilenlerle, vatandaşların temel dini bilgi seviyelerini tespit etmeye yönelik yapılan çalışmada, vatandaşların İlçe Müftülüğünden ve din görevlilerinden beklentileri de soruldu.

Yapılan din eğitimi taramasına İlçe bazında geniş katılım olduğunu belirten İlçe Müftüsü Hacı Ahmet Başaran, “Vatandaşlarımızın Diyanet İşleri Başkanlığımızdan ve Müftülüğümüzden beklentilerini göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Öyle ki vatandaşlarımızın din eğitimi konusundaki eksiklerini görmek ve gidermek, din görevlilerimizin önde gelen sorumluluklarındandır. Bizler de bu sorumluluk bilinciyle vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verme noktasında eksiklerimizi tespit etmek amacıyla bir tarama gerçekleştirdik. Tarama faaliyetinin sonuçlarına göre de hizmetlerimizi daha etkin bir şekilde sunmanın gayreti içerisinde olacağız. Bu noktada emeği geçen din görevlilerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın