Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Yurt genelindeki 90 bin camide Filistin için dua edildi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Filistin'de yaşanan işgalci İsrail terörünün son bulması için tüm Türkiye'de cuma namazı öncesi eller semaya kalktı.
 Yurt genelindeki 90 bin camide Filistin için dua edildi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Filistin ve Kudüs bilincinin yerleşmesi ve işgalci İsrail’in katliamlarının son bulması amacıyla tüm yurtta vatandaşları cuma namazı öncesi duaya çağırmıştı.

Başkan Erbaş’ın çağrısı üzerine koronavirüs tedbirlerine riayet ederek camileri dolduran vatandaşlar, Kudüs ile tüm İslam beldelerinin huzuru ve kurtuluşu için hep birlikte dua etti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Antalya 

Antalya’da cuma namazı öncesinde camilerde, Kudüs ile tüm İslam beldelerinin huzuru ve kurtuluşu için Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Akdeniz Üniversitesi Camii’nde Kudüs için dua eden Antalya İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, işgalci İsrail’in Mescid-i Aksa’ya saldırıları sonucunda çok sayıda Müslüman’ın şehit olduğunu ve birçoğunun da saldırılarda yaralandığını belirtti.

Müftü Yalçınkaya, “Bizler İsrail’in gerçekleştirdiği zulmün bir an evvel son bulması için dün olduğu gibi bugün de kavli ve fiili dualarımızla Kudüs halkının yanındayız. Bugün Antalya’da tüm camilerimizde Diyanet İşleri Başkanlığımızın talimatı doğrultusunda Kur’an-ı Kerimler okunup Filistinli kardeşlerimiz için yardımlar toplandı, dualar edildi. Cenabı Mevla yapılan yardımlarımızı, edilen dualarımızı kabul buyursun. Filistinli kardeşlerimizi tez zamanda İsrail’in zulmünden kurtarsın.” şeklinde konuştu.

Diyarbakır 

Cuma namazı öncesinde Diyarbakır Ulu Camii’nde bir araya gelen vatandaşlar, işgallere tepki göstererek edilen dualara hep birlikte “Amin” dedi.

Diyarbakır’daki tüm camilerde Kudüs için Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildiğini ifade eden İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, “Filistinli kardeşlerimizin yaşamış olduğu zor günlerinde maddi yardım kadar, manevi desteğe de ihtiyaçları var. Bugün dualar ile onların yanında olacağız. Bütün camilerimizde Kudüs ve tüm İslam beldelerinin huzuru ve kurtuluşu için eller duaya kalktı. Rabbim dualarımızı ve niyazlarımızı kabul eylesin.” ifadelerini kaydetti.

Giresun/Espiye

İşgalci İsrail zulmüne karşı Kudüs için duaların yükseldiği bir diğer adres ise Giresun Espiye oldu.

Mescid-i Aksa adıyla inşa edilen camide Cuma namazı öncesinde işgal altındaki Filistin ve Mescid-i Aksa için Kuran’ı Kerim okundu, dua edildi.

Filistin ve Kudüs şehitleri için dua eden Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, “Filistin’de 13 gündür işgalci güçlerin saldırıları sonucu aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu çok sayıda Müslüman şehit oldu. Mabed dokunulmazlığı hiçe sayılıp, Mescid-i Aksa’nın mahremiyeti çiğneniyor. Ancak biz inanıyoruz ki mazlumla Allah arasında perde yoktur. ‘Kahhar’ olan Rabbimiz, zalimleri kahru perişan edecektir. Resûl-i Ekrem (s.a.s)’in buyurduğu gibi, Zulüm, zalim için kıyamet gününde zifiri karanlık olacaktır.” dedi.

Siirt

Siirt’te Cuma namazı öncesinde Filistin’de yaşanan işgalci İsrail terörünün son bulması için tüm camilerde dualar edildi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın sosyal medya hesaplarından yaptığı çağrı sonrası camilerde Filistin için duada buluşan vatandaşlar, işgalcilere tepki göstererek saldırılar sonucu şehit olan Müslümanlar için dua etti.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın