Türkiye Diyanet Vakfından 225 uluslararası öğrenciye yarıyıl kampı

Türkiye Diyanet Vakfı, Türkiye'de eğitim gören uluslararası burslu öğrencilerle Çanakkale’de düzenlenecek yarıyıl kampında bir araya gelecek.
 Türkiye Diyanet Vakfından 225 uluslararası öğrenciye yarıyıl kampı

Türkiye Diyanet Vakfının Ankara, Bursa, Konya, Kayseri ve İstanbul illerinde eğitim gören uluslararası burslu öğrencileri Çanakkale’de düzenlenecek yarıyıl kampında bir araya gelecek.

Koronavirüs tedbirlerinin en üst seviyede uygulanacağı kamp 14 – 26 Şubat tarihleri arasında Çanakkale Gençlik ve Spor Bakanlığı Eceabat Gençlik Konuk Evinde gerçekleştirilecek.

Türkiye Diyanet Vakfı sağladığı bursla 102 ülkeden gelen 225 Uluslararası Lisans programı öğrenci, düzenlenen yarıyıl kampına katılacak.

Öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sunmak, akademik ortamlarını desteklemek amacıyla yapılacak kamp çerçevesinde alanında uzman eğitimciler tarafından çeşitli konferans, söyleşi ve etkinlikler gerçekleştirilecek. Ayrıca öğrencilere Çanakkale ruhunu yaşatmak için ziyaretler ve Çanakkale’ye özgü etkinliklerde yapılacak.

Yarıyıl kampı öğrencilere bir soluk olacak

Kampı ve Vakfın eğitim faaliyetlerini değerlendiren Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti II. Başkanı İhsan Açık, eğitim kapılarının öğrenciler ve kendileri için büyük önem taşıdığını ancak koronavirüs nedeniyle tedbirli davranmak zorunda olduklarını ifade etti. Kampları çevrim içi ya da katılımı kısıtlı seviyede tutarak yüz yüze yaptıklarını belirten İhsan Açık, zorlu şartlarda dahi imkanlar dahilinde eğitimden uzak kalmamaya gayret ettiklerini sözlerine ekledi.

Eğitim ve kültür hizmetlerinin Türkiye Diyanet Vakfının öncelikli faaliyetleri arasında bulunduğunu söyleyen Açık, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı itibariyle 31 bin öğrenciye eğitim imkânı sağladıklarını dile getirdi.

“Kamp da gerçekleştireceğimiz kültürel ve sosyal faaliyetler özellikle içinde bulunduğumuz stresli ortamda öğrencilerimize bir nebzede olsa soluk olacak” diyen Açık, “Çanakkale’de yapacağımız gezi programlarıyla da Çanakkale’nin ruhunu dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerimize yaşatacağız” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın