TDV’den çadır kentlerde yaşayan ailelere soba yardımı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Suriye'deki iç savaş nedeniyle yaşadıkları bölgeyi terk etmek zorunda kalıp güvenli bölgelerdeki çadır kentlere yerleşen Suriyeli ailelere soba yardımında bulundu.
 TDV’den çadır kentlerde yaşayan ailelere soba yardımı

İç savaşın başladığı 2011 yılından beri mağdur ve mazlumlara gıdadan barınmaya, giysiden sağlık hizmetlerine, eğitimden dini faaliyetleri destekleme hizmetine kadar her alanda aralıksız destek veren Türkiye Diyanet Vakfı, kışın etkisini göstermeye başlamasıyla birlikte bölgeye soba ve yakacak yardımı ulaştırıyor.

İstanbul Ataşehir Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Ataşehir Şubesi iş birliğinde; “Çocuklar Üşümesin – Sıcak Bir İyilik” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında, Suriye‘deki ihtiyaç sahibi ailelere 750 adet soba yardımı yapıldı.

Hayırseverlerin desteği ile Suriye’de savaş mağduru ailelere ısınma malzemesi temin ettiklerini ifade eden Ataşehir Müftüsü ve TDV Ataşehir Şube Başkanı Şakir Pinal, kışın gelmesiyle birlikte çadır kentlerde yaşam mücadelesi veren ailelerin hayatlarının daha da zorlaştığını belirtti.

Bu durumdan, özellikle çocukların çok daha fazla etkilendiğini ifade eden Pinal, “Biz de Müftülük ve Vakıf Şubesi olarak, gönüllülerimiz ve görevlilerimizin gayretleriyle; ‘Çocuklar Üşümesin-Sıcak Bir İyilik’ sloganıyla kampanya başlattık. Çok kısa bir süre içerisinde hayırseverlerimizin desteğiyle 750 kovalı sobayı, kurulum malzemeleriyle birlikte savaş mağduru kardeşlerimize gönderdik.” dedi.

Suriye’ye yapılacak her bir yardımın çok kıymetli olduğunu ve evlerinden, yurtlarından, sevdiklerinden ayrılmak zorunda kalan ailelerin, imkansızlıklar içinde hayatta kalma mücadelesi verdiklerini kaydeden Müftü Pinal, “Bundan sonra da milletimizin destekleriyle kampanyalarımız ve yardımlarımız devam edecek.” diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın