Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

TDV Suriye'de yetimlerin yüzünü güldürdü

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Türkiye Diyanet Vakfı Aksaray Şubesi, “Bir Yetim Bin Tebessüm” temasıyla başlattığı yardım kampanyası kapsamında Suriye’deki yetim kamplarına 5 oyun parkı ve 15 bin oyuncak hediye etti.
 TDV Suriye'de yetimlerin yüzünü güldürdü
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Türkiye Diyanet Vakfı Aksaray Şubesi, “Bir Yetim, Bin Tebessüm” temasıyla başlattığı yardım kampanyası kapsamında Suriye’deki yetim kamplarına 5 oyun parkı ve 15 bin oyuncak hediye etti.

Aksaray İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Şube Başkanı Hasan Hüseyin Güller, savaşın en acı yüzüyle karşı karşıya kalan çocukların ve bölgedeki ailelerin bir de zorlu yaşam koşullarıyla mücadele etmek zorunda kaldıklarını belirtti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Türkiye Diyanet Vakfı olarak savaş mağduru ailelere her türlü desteği vermeye gayret ettiklerini belirten Güller, şöyle devam etti:

“İlk etapta içerisinde insani yardım malzemelerinin bulunduğu 14 yardım tırını bölgeye gönderdik. Bu yardımlar dağıtılırken Vakfımızın kontrolündeki yetim kamplarında bulunan çocukların oyun parkı ve oyuncak ihtiyacı olduğunu öğrendik. Allah’ın bizlere emaneti yetimlerimizi sevindirebilmek, onların isteklerini yerine getirebilmek için ‘Bir Yetim Bin Tebessüm‘ temasıyla kampanya başlattık. Elhamdülillah 3 hafta kadar süren kampanyamız hayırseverlerimiz, gönüllülerimiz ve Aksaray halkından çok büyük teveccüh gördü. Belediye Başkanımızın da destekleriyle kısa süre içerisinde 5 oyun parkı ve 15 bin oyuncak temin ettik. Bölgeye ulaştırdığımız oyuncaklar ve oyun parklarının yetimlerimizin yüzünde tebessüme dönüşmesi hepimizi mutlu etti.”

Güller, savaşın gölgesinde, açlık, yoksulluk ve mahrumiyet içerisinde hayat süren savaş mağduru aileler ve yetimlere her daim destek olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın