Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

TDV, Filistin için kurban yardım kampanyası başlattı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Türkiye Diyanet Vakfı, işgalci İsrail’in zulmü altında zor günler geçiren Filistin halkına destek olmak için kurban yardım kampanyası başlattı.
 TDV, Filistin için kurban yardım kampanyası başlattı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

İşgalci İsrail saldırıları sonucu zor günler yaşayan Filistin halkına destek olmak için imkânlarını seferber eden Türkiye Diyanet Vakfı, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda kurban yardım kampanyası başlattı.

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Açık, zulmün başladığı ilk günden beri Filistin halkının yanında yer almaya gayret ettiklerini ve Türk milletinin destekleriyle yaraları hep birlikte sardıklarını söyledi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Adak, akika ve şükür kurbanlarını Gazze’ye göndermek isteyen hayırseverlerin taleplerine cevap verebilmek için çalışma başlattıklarını ifade eden Açık, “Kurbanlarınızla Gazze’ye Hayat Verin temasıyla yeni bir çalışma başlattık. Zulüm altında ezilen Filistinli kardeşlerimize ulaştırılmak üzere vekalet yoluyla kurban bağışlarını Vakfımız güvencesiyle keserek ihtiyaç sahibi Filistinli ailelere ulaştıracağız. Gazze’de kesilmek üzere bir hisse bedelini 2100 TL olarak belirledik. Vatandaşlarımız bagis.tdv.org adresimizden online olarak veya şubelerimiz aracılığıyla bağış yaparak kardeşlerimize bu zor günlerinde destek olabilir” diye konuştu.

1948’den bu yana sıkıntılar içinde yaşamak zorunda bırakılan, barış, istikrar ve güven isteyen milyonlarca Filistinlinin halen İsrail’in zulmü altında yaşam mücadelesi verdiğine dikkati çeken Açık, şöyle devam etti:

“Ramazan Bayramı öncesinde Kudüs’te başlayan ve sonrasında Gazze’ye sıçrayan olaylar ve İsrail güçlerinin Gazze’ye yönelik saldırıları sonucu yüzlerce kardeşimiz şehit olmuş, binlercesi yaralanmış ve evsiz kalmıştır. Saldırılar sonucu binlerce konut, cami, hastane yıkılmış veya hasar görmüştür. Evlerini kaybeden Gazze halkı okullarda ve akrabalarının yanında yaşam mücadelesi veriyor ve bizlerin desteğine ihtiyaç duyuyorlar. Bu kapsamda Her zaman mazluma umut olan milletimizin kurban bağışları Vakfımız tarafından dini vecibelere uygun olarak kesilerek Filistinli kardeşlerimizin sofralarına ulaştırılacaktır.”
 
 

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın