2 dükkan ve 2 dairesini TDV’ye bağışladı

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Karapınar beldesinde, merhum Müzeyyen Sarıbaş’ın hayatta iken bağışladığı 2 dükkan ve 2 daireden oluşan binanın devri, Türkiye Diyanet Vakfına verildi.
 2 dükkan ve 2 dairesini TDV’ye bağışladı

Çaycuma ilçesine bağlı Karapınar beldesinde, merhum Müzeyyen Sarıbaş’ın hayatta iken bağışladığı 2 dükkan ve 2 daireden oluşan binanın devri, Türkiye Diyanet Vakfına verildi.

Binaın devir işlemleri için İlçe Müftülüğünde tören düzenlendi.

Törende konuşan Çaycuma İlçe Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Şube Başkanı Ayhan Ermiş, “bu dünyadan ayrılırken geride hayrı devam eden iyilik yani sadaka-i cariye bırakabilmenin çok önemli olduğunu” vurguladı.

Hayırsever Müzeyyen Sarıbaş’ın da vefatından önce yapmış olduğu bağışla böyle bir güzelliğe vesile olduğunu ifade eden Ermiş, “Hayırseverimiz, vefatından sonra dini ve hayri hizmetlerde kullanılmak üzere 1. katında 2 dükkan ve 2. katında 2 daire bulunan binasını Vakfımıza bağışladı. Şüphesiz çok anlamlı ve ulvi bir davranış. Allah yapmış olduğu bu hayırlarını dergah-ı izzetinde kabul buyursun.” dedi.

Vefat eden halasına vekaleten devir teslim törenine katılan Vacit Gökdağ, halasının vasiyetini yerine getirdiğini belirterek, “Halam vefatından sonra hayır defterinin kapanmamasını ve öldükten sonra da dua edilmesini arzuluyordu. ‘Dünyada bir hayrım olsun.’ diyordu. Bu dünyadan ayrıldıktan sonra hayır duası edilmesini istiyordu. İnşallah yapmış olduğu bu bağışla istekleri kabul olur. Bende halamın vasiyetini yerine getiriyor ve hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah güzel işlere vesile olacaktır.” diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın