Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Sinop'ta Kur’an’ı Kerimi en güzel şekilde okumak için yarıştılar

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Sinop İl Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığınca “2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri kapsamında din görevlileri arası yarışma seçmelerini gerçekleştirdi.
 Sinop'ta Kur’an’ı Kerimi en güzel şekilde okumak için yarıştılar
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu tarafından din görevlilerinin yeteneklerinin geliştirilmesi ve planlı çalışma alışkanlığının kazandırılması amacıyla Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları tertip edildi.

Bu kapsamda Sinop İl Müftülüğü erkek din görevlileri arasında Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları düzenledi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Yarışma, İl Müftülüğünde koronavirüs tedbirleri kapsamında İl Müftü Vekili Abdullah Salman başkanlığında gerçekleştirildi.

Komisyon üyelerinin değerlendirmesi sonucunda Hafızlık yarışmasında Gerze Boyalıca Camii İmam Hatibi Ahmet Okur il birincisi olurken Boyabat Doğrul Köyü Camii İmam Hatibi Abdullah Kılıç ikinci, Saraydüzü Akbelen Köyü Camii İmam Hatibi Fevzi Akman üçüncü oldu.

Kur’an-ı Kerim’i yüzüne Güzel Okuma Yarışmasında Sinop Seyit Bilal Camii İmam Hatibi Selahattin Başkaya İl birincisi olurken, Boyabat Beytarla Camii İmam Hatibi  Mehmet Başboğa İkinci, Durağan Çerçiler Köyü Camii İmam Hatibi  İsmail Altundağ ise üçüncü oldu.

Yarışmalarda dereceye giren din görevlileri, 07 Haziran 2021 tarihinde Samsun’da Hafızlık, 14 Haziran 2021 de ise Tokat’ta gerçekleştirilecek olan Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması bölge finaline katılacak.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın