Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Siirt’te 81 hafız icazet aldı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Siirt Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan 81 öğrenci için “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi.
 Siirt’te 81 hafız icazet aldı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Siirt İl Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayarak mezun olan 81 öğrenci, hafızlık belgelerini Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu’nun elinden aldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı’nda başarılı olarak “Hafızlık Belgesi” almaya hak kazanan 65 erkek, 16 kız öğrenci için İl Müftülüğünce “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Ensar Camii’nde koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek düzenlenen merasimde konuşan Vali Hacıbektaşoğlu, hafızlara, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s.) ahlakı üzere yaşamaları ve O’nun ahlakını topluma da anlatmaları tavsiyesinde bulundu.

“Kur’an-ı öğrenen ve öğretenlerin ümmetin en şereflileri olduğunu” ifade eden Hacıbektaşoğlu, şunları kaydetti:

“İl geneli Kuran kurslarında yetişen evlatlarımızın mutluluğuna ortak olduk. İl ve ilçe müftülükleri ile Kur’an kursu hocalarımızın hepsine gönülden şükranlarımızı sunuyoruz. Allah bu millete İslam’ı, bu devlete İslam’ın bayraktarlığını nasip etti. Allah ezanı bu topraklarda susturmasın, devleti ve milleti kıyamete kadar daim kılsın. Hafız kardeşlerimin gözlerinden öpüyorum, ailelerine de teşekkür ediyorum.”

İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu ise hafızlığın faziletine dikkat çekerek, “anne ve babaya iyi bir evlat, vatana iyi bir vatandaş, okullara iyi bir öğretmen yetiştirdiklerini” aktardı.

Konuşmaların ardından hafızlara belgeleri ile birlikte çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın