Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Kapıcıoğlu: Engellilerimizin önündeki tüm engelleri kaldırma gayreti içerisindeyiz

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Siirt İl Müftülüğü, camilerdeki erişilebilirlik sorunlarının çözümü noktasında sürdürülen çalışmalar kapsamında engelli vatandaşlarla buluştu.
 Kapıcıoğlu: Engellilerimizin önündeki tüm engelleri kaldırma gayreti içerisindeyiz
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Siirt İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu, camilerdeki erişilebilirlik sorunlarının çözümü noktasında sürdürülen çalışmalar kapsamında engelli vatandaşlarla bir araya geldi.

İl Müftüsü Kapıcıoğlu, engelli vatandaşların camilere daha rahat ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla yürütülen çalışmaları, “Engelsiz Kulüp” ve “Siirt Kızılay Şubesi” yetkilileri ile paylaştı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Ensar Camii’nde gerçekleştirilen buluşmada engellilerin toplumsal hayatın içinde yer almaları için çalıştıklarını belirten Müftü Kapıcıoğlu, “Yüce Allah insanı eşrefi mahlukat olarak yaratmıştır. Allah’ın katında insanın değeri ise şekillerine ve suretlerine göre değil iman, ibadet, ahlak ve takvasına göredir. Bu bakımdan engelli kardeşlerimizi de kendimizden birisi olarak görmeli, onlara her zaman iyi muamele etmeli ve yardımcı olmalı, onlara şefkat ve merhametle muamele etmeliyiz.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca engellilere yönelik yürütülen çalışmaları aktaran Kapıcıoğlu, “Bizler engellilerimizin önündeki tüm engelleri kaldırma gayreti içerisindeyiz ve bunun için de elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın