Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Kardeşlik yüklü tırlar Şanlıurfa’dan yola çıktı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Şanlıurfa İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Şanlıurfa Şubesi ile Adana İl Müftülüğü iş birliğinde hazırlanan 7 tır dolusu un, düzenlenen törenle Suriye’ ye uğurlandı.
 Kardeşlik yüklü tırlar Şanlıurfa’dan yola çıktı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülen “Yolun İyilik Olsun” yardım kampanyası kapsamında Şanlıurfa İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Şanlıurfa Şubesi ile Adana İl Müftülüğünce “Ekmeğini Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla 167 ton un toplandı.

Un yüklü 7 tır, İl Müftülüğünce düzenlenen törenle Suriye’ye uğurlandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek gerçekleştirilen uğurlama töreninde konuşan Şanlıurfa İl Müftüsü Mehmet Taştan, “Zor zamanlar geçirdiğimiz salgın günlerinde bile yardımsever vatandaşlarımız ve görevlilerimiz, mağdur ve mazlum kardeşlerimizi unutmadı.  Sofralarında aş olsun diye kış öncesi seferber oldular.” dedi.

Müftü Taştan, “Ekmeğini Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan ve din görevlilerinin destekleriyle yürütülen kampanya kapsamında gönderilen yardımların, Telabyad ve Rasulayn’da Barış Pınarı Harekâtı Bölgesi’nde hayatlarını devam ettirmeye çalışan ihtiyaç sahibi ailelerin sofralarına aş olacağını kaydetti.

Konuşmaların ardından yardım tırları dualarla Suriye’ye uğurlandı.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın