Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Hafızlık, Kur’an’ı ezberlemenin yanında manasını anlamayı ve gereğince amel etmeyi gerektirir

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Samsun Aşıkkutlu Eğitim Merkezi Müdürü Metin Koca, Samsun İl Müftülüğü tarafından koordine edilen, "Kur’an Kurslarında Hafızlık Eğitimi Alan Öğrencilere Yönelik Çevrimiçi Eğitim Programı"nda hafızlarla buluştu.
 Hafızlık, Kur’an’ı ezberlemenin yanında manasını anlamayı ve gereğince amel etmeyi gerektirir
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Samsun İl Müftülüğü koordinesinde düzenlenen çevrimiçi eğitim programı kapsamında hafızlık eğitimi alan öğrencilerle buluşan Aşıkkutlu Eğitim Merkezi Müdürü Metin Koca, “İnsanlık olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Sizler bu zor süreçte hafızlık eğitimine devam ediyorsunuz. Fakat olan da hayır vardır deyip önümüze bakmak zorundayız. Bu günleri fırsatlara dönüştürmeliyiz.” dedi.

Hafızlık hocaları ile hafızlık öğrencilerine ve ailelerine bazı tavsiyelerde bulunan Koca, şöyle devam etti:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“Bir eğitimci olarak hafızlık hocalarımdan ricam; hafızlarımıza kadim kültürümüzde olduğu gibi Karabaş Tecvidini ezberletelim ki; Kur’an-ı Kerim’i tecvid kaidelerine göre daha güzel okusunlar ve ömür boyu önemli bilgileri unutmasınlar.

Bir baba olarak hafız kardeşlerimin ailelerinden istirhamım; çocuklarınızı sevin ve onlara güvenin. Onlara sevginizi öperek, koklayarak, sarılarak ve onlarla zaman geçirerek gösterin. Fakat sevginizi onlar uyurken göstermeyin. Korkmayın, sevgiden çocuklar şımarmazlar. Fakat sevgisizlik ve ilgisizlikten çiçekler bile solar.

Bir hafız olarak hafız kardeşlerime tavsiyem; kendinize hedefler belirleyin. Hedefleriniz doğrultusunda hayaller kurun, okumalar yapın ve araştırın. Sizler yarın söz sahibi olacaksınız. Onun için bu günlerden hedefinizi belirlemelisiniz. Ne olursanız olun, hafız olduğunuzu asla unutmayın. Hafız olmak demek sadece Kur’an’ın metnini ezberlemek değildir; manasını anlamayı ve muhtevasına vakıf olup gereğince amel etmeyi de unutmamalıyız.”

Çevrimiçi düzenlenen seminere, Kur’an kursu öğreticileri ve 500’ün üzerinde hafızlık öğrencisi ile aileleri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın