Bölge birincisi Samsun'dan

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelindeki Kur’an kursu öğrencileri arasında düzenlenen Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması'nın "Karadeniz Bölge Finali" gerçekleştirildi.
 Bölge birincisi Samsun'dan

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl Türkiye geneli Kur’an kursları arasında düzenlenen Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nın “Karadeniz Bölge Finali” yapıldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen finale; Ordu, Giresun, Samsun, Amasya, Sinop, Karabük, Kastamonu, Zonguldak, Trabzon, Rize, Tokat, Bartın ve Gümüşhane il birincileri katıldı.

Komisyon üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda kız öğrenciler kategorisinde Samsun Ladik Bolatköy Kur’an Kursu öğrencisi Feride Betül Kırbıyık birinci oldu.

Bölge birincisi olan Kırbıyık, 17 Mart 2021 tarihinde düzenlenecek Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

Bölge birincisi Feride Betül Kırbıyık için Samsun İl Müftülüğünde düzenlenen Ödül Takdim Tören’inde konuşan İl Müftüsü Seyfullah Çakır, “Öğrencilerimizin pandemi koşullarında dahi çalışmalarına ara vermeden çevrimiçi olarak devam etmesi ve düzenlenen yarışmada derece elde etmesi bizleri ziyadesiyle sevindirdi. Öğrencimizi tebrik ediyor ve Türkiye finalinde kendisine başarılar diliyorum.” dedi. 

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın