Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Sakarya’da ahilik kültürü yaygınlaştırılacak

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, “Ahilik kültürünü esnafımız, sanayicimiz, tüccarımızla yaygınlaştırarak, yaşayarak, yaşatarak aramızdaki sevgi saygı ve muhabbeti geliştirmeliyiz.” dedi.
 Sakarya’da ahilik kültürü yaygınlaştırılacak
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan ve Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca ile birlikte “2021 Ahi Evran Yılı” etkinlikleri kapsamında Kırşehir’de Pir Ahî Evran-ı Veli’nin kabrini ziyaret etti.

Pir Ahî Evran-ı Veli’nin kabri başında Kur’an’ı Kerim okuyarak dua eden Müftü Başiş, ardından beraberindeki heyetle Kırşehir Müftülüğü, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Vatan Karakaya ve Ahilik Proje Sorumlusu Rektör Yardımcısı Ahmet Gökbel ile bir araya geldi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Ahilik hakkında istişarelerde bulunan Müftü Başiş, “Ahi Evran’ın 170 kadar prensibinden en çok üzerinde durduğu uhuvvet, fütüvvet ve mürüvvettir. Bu üç güzellik Anadolu’nun her köşesinde Ahi Evran-ı Veli tarafından yaygınlaştırılmıştır. Bizlerde Sakarya’mızda bu güzellikleri esnafımız, sanayicimiz, tüccarımızla yaygınlaştırarak, yaşayarak, yaşatarak aramızdaki sevgi saygı ve muhabbeti geliştirmeliyiz.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın