Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Çaykaralı Mehmet Köseoğlu Hoca vefat etti

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Rize’nin manevi dinamiklerinden ve önde gelen büyük âlimlerinden, Taşçıoğlu Camii Emekli İmam Hatibi ve Taşçıoğlu Camii Kur’an Kursu’nun kurucusu, Hacı Hafız Mehmet Köseoğlu, yakalandığı koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 89 yaşında vefat etti.
 Çaykaralı Mehmet Köseoğlu Hoca vefat etti
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde vefat eden Mehmet Köseoğlu, Rize Şeyh Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından memleketi Trabzon İli Çaykara İlçesi Yeşilalan köyünde toprağa verilmek üzere uğurlandı.

Rize İl Müftü Yardımcısı Abdullah Köseoğlu’nun babası olan Hacı Hafız Mehmet Köseoğlu, yüzlerce hafız yetiştirmiş, binlercesinin yetişmesine vesile olmuş, dokuz çocuğunun sekizini hafız yaptığı gibi torunlarını da hafız olarak yetiştirmişti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

41 yıllık resmi görevi sonunda emekli olduktan sonra da fahri olarak Kur’an hizmetine devam eden merhum Köseoğlu, Rize’de görev yapan birçok din görevlisinin de hocası olduğu gibi, Rize Milletvekili Muhammet Avcı ve Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Bilgin’in de hafızlık hocasıydı.

Merhum Köseoğlu, sevgi ve şefkatle yetiştirdiği hafızların başını okşayarak “Bak evladım, hafızlık her kapıyı açan altından bir anahtar gibidir, onu sahiplen ve cebine koy. Ömrün boyunca önüne çıkan bütün kapalı kapıları bu anahtarla açarsın.” şeklinde nasihat ederdi.

Son nefesine kadar hafız yetiştirmekle meşgul olan, ömrünü Kur’an hizmetine adayan Merhum Mehmet Köseoğlu, Rize’nin büyük alimlerinden Zavendikli Mustafa Yıldız Hocaefendi’nin ölmeden önceki talebi üzerine cenaze namazını kıldırmıştı. 

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın