Müftülük ve belediye arasında "Aşevi" iş birliği protokolü

Manisa İl Müftülüğü, Şehzadeler Kaymakamlığı ile Şehzadeler Belediyesi iş birliğinde yapılacak aşevi için protokol imzalandı.
 Müftülük ve belediye arasında "Aşevi" iş birliği protokolü

Manisa Valiliği koordinesinde İl Müftülüğü, Şehzadeler Kaymakamlığı ve Şehzadeler Belediyesi iş birliğinde inşa edilecek olan aşevi için iş birliği protokolünün imzaları atıldı.

Aşevi, 273 metrekarelik bir alana kurulacak ve kendi yemeğini yapamayacak durumda olan yaşlı ve engelli vatandaşlar ile öğrenciler faydalanacak. 

Hayata geçirilecek olan aşevi için Türkiye Diyanet Vakfı Gençlik Merkezinde iş birliği protokolü imza töreni düzenlendi. 

Törene Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, İl Müftüsü Mustafa Soykök, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler İlçe Müftüsü Mehmet Cesur ve yetkililer katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan İl Müftüsü Mustafa Soykök, “Türkiye Diyanet Vakfımızın yurtiçinde ve yurtdışında eğitim, kültür ve hayri hizmetler yürüttüğü malumlarınızdır. İslam medeniyeti bir vakıf medeniyetidir. Ecdadımız vakıflar kurarak iyiliği sürekli hale getirmiştir. Vakıflar, iyiliğin yaygınlaşması ve iyiliğin kurumsallaşması için vardır. Türkiye Diyanet Vakfımız da iyiliğin yaygınlaşması ve kurumsallaşması için gayret eden köklü kuruluşlarımızdan birisidir.”

Müftü Soykök konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İnsanın dünyada var oluş amacı iyiliği, güzelliği, kardeşliği, adaleti, barışı ve güzel olan iyi olan ne varsa yaygınlaştırmanın mücadelesini vermek ve dünya üzerinde kötülüklere ve olumsuzluklara meydan okumak, onlarla mücadele etmektir. Aşevi ile Manisamızda yemek imkânlarından mahrum olan, yoksul insan ve öğrencilere belirli bir süreç içinde peyder pey rakamı arttırarak güzel bir aşevi sunmuş olacağız. Ve iki kurumun iş birliği içerisinde bu hayırlı faaliyeti gerçekleştirmiş olacağız.”

Vali Yaşar Karadeniz ise “Aşevi, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi açısından oldukça önemli bir hizmet verecektir diye düşünüyorum. Gerçekten ihtiyacı olan ve evinde yemek pişiremeyecek durumda olan vatandaşlarımızın evlerine buradan hizmetin götürülmesi lazım. Yapılacak olan aşevinin ilimize, ilçemize ve ihtiyaç sahibi tüm ailelerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Yaşar Karadeniz, İl Müftüsü Mustafa Soykök ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik arasında “Aşevi İşbirliği Protokolü” hayırlı olsun temennileriyle imzalandı.

Aşevi, Şehzadeler İlçesi TOKİ 3 konutlarında bulunan Tevhid Camiinin bahçesinde 273 metrekare temel üzerine inşa edilecek. Belediye tarafından bir araç ve şoför tahsisi yapılacak ve Manisa İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Manisa Şubesi gönülleri ise yemek dağıtımlarını gerçekleştirecek.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın