Şehit Muhammed Yılmaz şehadetinin birinci yılında dualarla anıldı

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Muhammed Yılmaz için şehadetinin yıl dönümü dolayısıyla Kütahya'da bulunan kabri başında anma töreni düzenlendi.
 Şehit Muhammed Yılmaz şehadetinin birinci yılında dualarla anıldı

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Muhammed Yılmaz, şehadetinin yıl dönümünde kabri başında dualarla anıldı.

Suriye’nin İdlib bölgesinde rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Yılmaz için şehadetinin birinci yılı dolayısıyla kabri başında anma töreni düzenlendi. 

Kütahya Hava Şehitliği’nde düzenlenen törende din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu.

İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Kütahya Müftülüğünce düzenlenen “Şühedaya Armağan; Kur’an” projesi kapsamında okunan hatimlerin duasını yaptı.

Program sonrası şehidin ailesine sabırlar dileyen Vali Ali Çelik, “Vatan uğruna yapılabilecek en büyük fedakârlığı yaparak şehitlik mertebesine ulaşan kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Sizler bize kahramanlarımızın emanetlerisiniz. Her zaman yanınızdayız.” dedi. 

Programa Kütahya Valisi Ali Çelik, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Halil Gök, şehidin babası Hüseyin Yılmaz ile annesi Hatice Yılmaz ve yakınları katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın