Özel eğitimle 3 ayda hafız oldu

Konya Karapınar İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez Kız Kur’an Kursu'nda özel eğitim alan İrem Aşkın, 3 ay gibi kısa bir sürede hafızlığını tamamlayarak mezun oldu.
 Özel eğitimle 3 ayda hafız oldu

Karapınar İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez Kız Kur’an Kursu öğrencisi İrem Aşkın için “Hafızlık Merasimi” düzenlendi.

Lise 1. sınıf öğrencisi Aşkın, özel eğitimle 3 ay gibi kısa bir sürede hafızlığını tamamladı.

Merkez Kız Kur’an Kursu’nda Kur’an-ı Kerim eğitimi almaya başlayan Aşkın’ın sureleri çok kısa sürede ezberlediği ve hafız olma isteği Kur’an kurus öğreticileri tarafından fark edildi.

Aşkın için Kur’an kursu öğreticileri tarafından özel bir program hazırlandı.

Aşkın, büyük bir azim ve gayretle 93 gün gibi kısa bir sürede Kur’an-ı Kerim’in tamamını ezberleyerek hazfız oldu.

Hafızlığını bu kadar kısa bir sürede bitirebileceğini kendisinin de tahmin etmediğini belirten Aşkın, “Hocamın tavsiyeleri ve ezber yöntemleri vesilesi ile bu kadar kısa sürede hafız oldum.” dedi.

Merkez Kız Kur’an Kursu Yöneticisi ve Aşkın’ın hafızlık hocası Nihal Sevinç ise Diyanet İşleri Başkanlığının Hafızlık Eğitim Programı’nı uyguladıklarını belirterek Aşkın’ın eğitimi boyunca öğretici, öğrenci ve veli iş birliği sayesinde sürecin çok kolay ilerlediğini kaydetti.

Kısa sürede hafızlığını ikmal eden Aşkın’ın başarısıyla gurur duyduklarını belirten İlçe Müftüsü Yunus Aydın, küçük yaşta yapılan hafızlığın önemine dikkat çekerek velilere çocuklarına Kur’an-ı Kerim eğitimi aldırmaları tavsiyesinde bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın