Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Konya'dan Kuzey Kafkasya Müslümanlarına kardeşlik eli

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Rusya Federasyonu’na bağlı Adıgey Cumhuriyeti’nin başkenti Maykop’ta Kafkasya Müslümanlarına hizmet veren Merkez Camii’nin yıpranan halıları Konya İl Müftülüğü tarafından yenilendi.
 Konya'dan Kuzey Kafkasya Müslümanlarına kardeşlik eli
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Adıgey Cumhuriyeti ve Krasnodar Bölgesi Müslümanları Dini İdaresi, Maykop şehrinde tadilatı devam eden Merkez Camii’nin acil halı ihtiyacı olduğunu belirterek Konya İl Müftülüğünden yardım talebinde bulundu.

Talebi olumlu karşılayan İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, halıların İl Müftülüğünce temin edilmesi için yardım kampanyası başlattı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kampanya kapsamında hayırseverlerin desteği ile temin edilen halılar, Maykop Merkez Camii’ne gönderildi.

Konya İl Müftülüğünün yapmış olduğu yardımdan duyduğu memnuniyeti yazılı olarak dile getiren Adıge Cumhuriyeti ve Krasnodar Bölgesi Müftüsü Askarbi Kardanov, Poçanoğlu’na teşekkür ederek onur konuğu olarak ülkelerine davet etti.

Müslümanların vücudun azaları gibi olduğunu, sevinçte ve kederde hep birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olmaları gerektiğini vurgulayan Poçanoğlu ise ‘‘Maykop Merkez Camii’nin halılarını yenileyerek oradaki Müslümanların bir ihtiyacını gidermiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Allah hayır ve hasenat sahiplerinin hayırlarını kabul etsin.’’ dedi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın