Müftülükler ihtiyaç sahiplerine umut oluyor

Kırşehir İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Kırşehir Şubesi iş birliğinde ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım kampanyası düzenlendi.
 Müftülükler ihtiyaç sahiplerine umut oluyor

Kırşehir İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kırşehir Şubesi iş birliğinde, “Kardeşlerini Unutma, Beklenen Sensin” sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Kampanya kapsamında hayırseverlerin desteği ile gıda ve giysi malzemeleri hazırlandı.

Din görevlileri tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi aileleler ziyaret edilerek gıda ve giysi yardımları ile birlikte Türkiye Diyanet Vakfınca temin edilen alışveriş kartları takdim edildi.

Yardım çalışmaları hakkında bilgi veren Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman, ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak için Ramazan ayı öncesinde çalışmalara başladıklarını belirterek, “Milletimizin Vakfımıza emanet ettiği yardımları, Ramazan ayının bereketinden hep birlikte istifade edelim diye Kırşehir’de ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırıyoruz.” dedi.

İl Müftüsü Yaman, “Vakfımızın ‘Kardeşlerini Unutma, Beklenen Sensin’ sloganıyla yola çıktık. Vatandaşlarımızın bizlere emanet ettiği fitre, fidye ve zekatlarını, görevlilerimiz marifetiyle ihtiyaç sahiplerinin evlerine teslim ediyoruz. Bizlere bu çalışmalarımızda destek veren hayırseverlerimiz başta olmak üzere görevlilerimize ve gönüllülerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 
 

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın