Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Kırklareli’nde ‘engelsiz hutbe’ dönemi başladı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Kırklareli İl Müftülüğü, cuma hutbelerinin işitme engelli cemaat tarafından da anlaşılması amacıyla "İşaret Diliyle Cuma Hutbesi" uygulaması başlattı.
 Kırklareli’nde ‘engelsiz hutbe’ dönemi başladı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde topluma din hizmeti sunan il ve ilçe müftülükleri, sunulan hizmetten toplumun tüm kesimlerinin istifade edebilmesini sağlamak amacıyla çok sayıda proje üretiyor.

Bu kapsamda çalışmalarını aralıksız sürdüren Kırklareli Müftülüğü, işitme engelli vatandaşların cuma hutbelerini anlayabilmesi için “İşaret Diliyle Cuma Hutbesi” uygulaması başlattı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Hızırbey Camii’nde başlatılan projenin, sonraki dönemlerde ihtiyaç olması durumunda farklı camilerde de uygulanacağı kaydedildi.

Proje kapsamında cuma günleri Hızırbey Camii’nde görevlendirilen Bademlik Mahalle Camii İmam Hatibi Mehmet Yavuz, irad edilen cuma hutbesini, işitme engelli cemaatin rahatlıkla görebileceği bir alanda işaret diline çeviriyor.

İşaret Diline çevrilen hutbe aynı zamanda Kırklareli İl Müftülüğü sosyal medya hesaplarından ise canlı olarak yayınlanıyor.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın