Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Bölge birincisi Kırklareli’nden

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Diyanet İşleri Başkanlığınca "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle ülke genelinde düzenlenen yarışmalarda bölge elemeleri devam ediyor. 
 Bölge birincisi Kırklareli’nden
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

“2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığınca imam hatip, müezzin kayyım ve Kur’an kursu öğreticileri arasında çeşitli yarışmalar düzenleniyor.

İllerde yapılan elemelerde birinci olan din görevlilerinin katılımıyla bölge finalleri gerçekleştiriliyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bu kapsamda “Erkek Din Görevlileri Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması 6. Bölge Finali” gerçekleştirildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen 6. Bölge Erkek Din Görevlileri Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’na; Çanakkale, Yalova, Bursa, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Balıkesir, Kütahya, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te birinci olan din görevlileri katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı koordinesinde oluşturulan sınav komisyonunun değerlendirmeleri sonucunda, Kırklareli birincisi olarak yarışmaya katılan Kırklareli Merkez Tarihi Hızırbey Camii Müezzin Kayyımı Adem Demircioğlu bölge birincisi oldu.

Bölge birincisi olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazanan Demircioğlu’nu tebrik eden Kırklareli İl Müftüsü Aydın Yığman, 14 Eylül 2021 tarihinde Malatya’da gerçekleştirilecek “17. Erkek Din Görevlileri Türkiye Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Finali”nde Demircioğlu’na başarılar diledi.
 

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın