Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Din görevlileri bağımlılıkla mücadeleye destek verecek

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Kilis İl Müftülüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü iş birliğinde din görevlilerine yönelik “Narko Rehber Eğitimi’’ ve "En İyi Narko Rehber" konulu eğitim seminerleri düzenledi.
 Din görevlileri bağımlılıkla mücadeleye destek verecek
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Kilis İl Müftülüğü Bağımlılık Koordinatörlüğü ve Kilis İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi iş birliğinde din görevlilerine yönelik “Narko Rehber Eğitimi” ve “En İyi Narko Rehber”  konulu eğitim seminerleri düzenlendi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen seminerlerde Narkolog Polis Okan Sarı; uyuşturucu bağımlılığının nasıl başladığı, uyuşturucu çeşitleri, kullanım alanları ve uyuşturucuyla nasıl mücadele edildiğine dair bilgi verdi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Din görevlilerinin hayatın her alanında bulunduğunu ve sahada etkin bir şekilde görev yaptığını vurgulayan Sarı, uyuşturucuyla mücadelede din görevlilerinin desteğine ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Eğitimin ailede başladığına dikkati çeken Sarı, “En iyi narkotik polis annedir. Ailemizi ve çevremizi koruyabilmek için, madde bağımlılığı ve zararlarının iyi bilinmesi gerekir. Bu konuda toplumu, anne ve babaları bilinçlendirmede din görevlilerimizin katkısı büyük olacaktır.” dedi.

Üç hafta boyunca devam edecek olan eğitim programının ilk oturumu, din görevlilerinin sorularının cevaplanması ile son buldu.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın