Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

İslam’ı araştırdı, Müslüman oldu

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Kırgızistan vatandaşı Nasledova Tatıana, Kars İl Müftülüğünde düzenlenen merasimde Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.
 İslam’ı araştırdı, Müslüman oldu
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Müslüman olmak istediğini belirterek Kars İl Müftülüğüne başvuran Kırgızistan vatandaşı Nasledova Tatıana Kars Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Tatıana için Kars Müftülüğünde İhtida Merasimi düzenlendi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İl Müftüsü Yusuf Eviş öncülüğünde gerçekleştirilen merasimde Kelime-i Şehadet getiren Tatıana, Müslüman oldu.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende İl Müftüsü Eviş, Tatıana’ya İslam dininin temel esasları ile ilgili bilgiler verdi.

Merasim Tatıana’nın Kelime-i Şehadet getirmesinin ardından yapılan dua ile tamamlandı.

Merasimde konuşan İl Müftüsü Yusuf Eviş “Allah katında tek din İslam’dır. Araştırmaları sonucunda Müslüman olan Meryem kardeşimizi tebrik ediyorum. Kardeşimizin güzel dinimizi daha çok seveceğinden eminim. Rabbim yeni hayatında rızasına uygun bir hayat sürdürmeyi nasip etsin.” ifadelerini kaydetti.

Müslüman olduktan sonra Meryem ismini alan Müslüman olmak için İslamiyet’i çok araştırdığını ifade eden Tatıana ise; “Allah’ın bir olduğuna inanıyordum. Müslüman olunca kendimi daha huzurlu ve mutlu hissediyorum.” dedi.
Müslüman olduktan sonra Meryem ismini alan Tatiana’yı tebrik eden Müftü Eviş, “İhtida Belgesi” ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından İngilizce Kur’an-ı Kerim Meali ve çeşitli kitaplar takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın