Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Bölge birincisi İzmir'den

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelindeki Kur’an kursu öğrencileri arasında düzenlenen Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması'nın "Ege Bölge Finali" gerçekleştirildi.
 Bölge birincisi İzmir'den
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Diyanet işleri Başkanlığı tarafından her yıl Türkiye geneli Kur’an kursları arasında düzenlenen Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması‘nın “Ege Bölge Finali” yapıldı.

Bölge finaline; İzmir, Denizli, Kütahya ve Aydın il birincileri katıldı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen yarışmada komisyon üyelerinin değerlendirmesi sonucu yarışmaya İzmir’den katılan Karabağlar Şüheda Kız Kur’an Kursu öğrencisi Reyhan Sude Karakaya birinci oldu.

Bölge birincisi olan Karakaya, 17 Mart 2021 tarihinde düzenlenecek Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

Türkiye finaline katılmaya hak kazanan Hafız Karakaya’yı tebrik eden İl Müftü Vekili Metin Akbaş, “Kur’an Kursu-Okul İşbirliğine Dayalı Hafızlık Projesi’nden böyle bir başarı hikayesi çıkmış olması ve öğrencimizin İlimize böylesine ayrıcalıklı bir birincilik getirmesi büyük bir gurur ve sevinç vesilesidir. Böylelikle hafızlık proje okulları meyvesini İlimizde de vermiş oldu. Kerim Kitabımız Kur’an’a yaptıkları bu hizmetten dolayı öğrencimizin ailesini, hocasını ve kurs yöneticilerini tebrik ederim. Hafızımız Reyhan Sude’nin Türkiye finalinde İlimizi en iyi şekilde temsil edeceğine olan inancımız tamdır.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın