Türkiye birincisi ödüllendirildi

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur’an kursu öğrencileri arasında düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda Türkiye birincisi olan öğrenci ödüllendirildi.
 Türkiye birincisi ödüllendirildi

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelindeki Kur’an kursu öğrencileri arasında düzenlenen “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” sonuçlandı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen finalde, bölgelerinde birinci olan hafızlar Türkiye birinciliği için ter döktü.

Ülke genelindeki Kur’an kursu öğrencileri arasında gerçekleştirilen yarışmada İstanbul Başakşehir Müftülüğü Hacı Kasım Kur’an Kursu öğrencisi Yusuf Akgül birinci oldu. 

Akgül için İstanbul İl Müftülüğünde “Ödül Takdim Töreni” düzenlendi. 

Koronavirüs tedbirleri eşliğinde gerçekleştirilen törene İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı ile Akgül’ün hafızlık hocası Ali Zoroğlu katıldı.

Yusuf Akgül’e üniversite ve üzerindeki tahsillerini tamamlaması tavsiyesinde bulunan İl Müftüsü Maşalı, İslami ilimler ve Arapça alanında kendini yetiştireceği hususunda genç hafızdan söz aldı.

Tören, Müftü Maşalı’nın “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” Türkiye birincisi Yusuf Akgül’e hediye takdimi ile tamamlandı.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın