Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

İstanbul'da "Masaldan Çocuğa Projesi"ne katılanlara teşekkür

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
İstanbul İl Müftülüğü tarafından hazırlanan “Masaldan Çocuğa Projesi”ne katkı ve katılım sağlayan personel Teşekkür Belgesi verildi.
 İstanbul'da "Masaldan Çocuğa Projesi"ne katılanlara teşekkür
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

İstanbul İl Müftülüğü Aile Dini Rehberlik Bürosu Çocuk Birimince “Masaldan Çocuğa Projesi” düzenlendi.

Projeye katkı ve katılım sağlayan personel için “Belge Takdim Töreni” düzenlendi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İstanbul İl Müftülüğü Nuruosmaniye Ek Hizmet Binasında gerçekleştirilen törene katılan İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, yeni yetişen gençlerin dini ve dindarlığı anlamalarında değerler eğitiminin önemine değinerek, “Günümüzde dinin takdiminde ya da gençlerimize din tasavvuru kazandırmada merkeze almamız gereken modern tabirle değerler eğitimi klasik tanımlamayla ahlak eğitimi olsa gerek.” dedi.

İnanç ve ibadetin ahlaki sonuçlarının önemine değinen Müftü Maşalı, “Dindarlık ya da din denildiği zaman akılda bazı tasavvurlar şekilleniyor. Biz de genellikle ibadeti merkeze alan bir dindarlık anlayışı var. Yani din dendiği zaman hemen bir takım ibadetler ve bu ibadetlerin şekli yönü akla geliyor. Ama esas din dediğimiz şey herhalde ahlak olsa gerek. İnanç ve ibadet adına yaptığımız şeyler eğer ahlaki davranışı sonuç vermiyorsa orada aslında dinin özünün değil şeklinin tezahür ettiğini söyleyebiliriz.” diye konuştu.

“Masaldan Çocuğa Projesi” kapsamında, Masal-Oyun Değerler Eğitiminde İlke ve Yöntemler, Ses Eğitimi, Masal İskeleti Çıkarma, Masal-Hayal Atölyesi gibi eğitimler düzenlendi.

Koronavirüs tedbirleri eşliğinde gerçekleştirilen program, projeye katılım ve katkı sağlayan personele “Teşekkür Belgesi” ve çeşitli hediyelerin verilmesiyle sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın