Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Görme engelli Muhammed hafız oldu

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
İstanbul Küçükçekmece İlçe Müftülüğü Halkalı Çamlıkaltı Erkek Kur’an Kursu öğrencisi görme engelli Muhammed Fadıl, 5 buçuk ayda hafız oldu.
 Görme engelli Muhammed hafız oldu
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Küçükçekmece İlçe Müftülüğü Halkalı Çamlıkaltı Erkek Kur’an Kursu öğrencisi Sudanlı Muhammed Fadıl, 5 buçuk ayda hafız oldu.

Sudan’dan hafızlık yapmak için Türkiye’ye gelen görme engelli Fadıl, kısa sürede hafızlığını ikmal etti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Sudan’a döndükten sonra ilim talebeleri yetiştireceğini ifade eden Hafız Fadıl, “Bizlere bu imkanı veren yetkililere ve kurs hocalarıma, ilgi alakalarından dolayı çok teşekkür ederim.” dedi.

Kendisi de görme engelli olan Halkalı Çamlıkaltı Erkek Kur’an Kursu Öğreticisi Ali Duman, “Kur’an Kursumuzda şu anda eğitim gören 5 Sudanlı görme engelli öğrencimiz var. Allah’ın izniyle Fadıl gibi diğer öğrencilerimiz de en kısa sürede hafızlıklarını tamamlayacaklar.” diye konuştu.

Küçükçekmece İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Palabıyık ise “Kursumuzda 7 yılda 150’ye yakın görme engelli öğrenciye Kur’an-ı Kerim öğretildi. 10’dan fazla görme engelli hafız yetişti. Sabır ve emek isteyen hafızlığa gönül veren tüm hocalarımıza ve destek olan hayırseverlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın