Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Camiler bir Müslüman için hayatın merkezi anlamına gelir

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
İstanbul Pendik İlçe Müftülüğü koordinesinde yapımı tamamlanan İbrahim Azmi Beğen Camii, düzenlenen törenle ibadete açıldı.
 Camiler bir Müslüman için hayatın merkezi anlamına gelir
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Pendik Esenyalı Mahallesi’nde bulunan Esenyalı Yeni Camii’nin depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkılarak, yerine hayırsever iş insanı İbrahim Azmi Beğen tarafından yaptırılan İbrahim Azmi Beğen Camii, düzenlenen törenle ibadete açıldı.

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek düzenlenen törende konuşan İlçe Müftüsü Musa Bilgiç, “Camiler, yeryüzünde Kabe-i Muazza’manın birer şubesidir. Bugün Kabe’nin bir şubesini daha yeniden imar etmenin, inşa etmenin, aktif hale getirmenin heyecanı ve coşkusu içerisindeyiz. Rabbimize ne kadar şükretsek azdır ki bu caminin bânisinin gönlüne hayır yapma duygusunu, sevgisini koyan Mevla’mız, nice hayır ehli insanların bu duyguyu, bu heyecanı kalplerinde yeşertiyor ve sonra da böyle güzel eserler meydana geliyor. Camiler bir Müslüman için hayatın merkezi anlamına gelir. İslam medeniyetinin yeryüzüne, dünyaya yayılması Medine’de yapılan ilk mescitten, Mescid-i Nebevi’den neşet etmiş, neşet etmeye de devam etmektedir. Bu camimiz; erkeğiyle kadınıyla, genciyle ihtiyarıyla herkese yani toplumun tüm kesimlerine hizmet edecektir. Camimizin cemaati bol olsun inşallah.” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Konuşmaların ardından yapılan dua ile İbrahim Azmi Beğen Camii ibadete açıldı.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın