Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Cami avlusuna ihtiyaç sahipleri için aşevi kuruldu

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
İstanbul Fatih İlçe Müftülüğüne bağlı Sümbül Efendi Camii avlusuna cami cemaatinin destekleriyle ihtiyaç sahipleri için aşevi kuruldu.
 Cami avlusuna ihtiyaç sahipleri için aşevi kuruldu
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Fatih İlçe Müftülüğüne bağlı Sümbül Efendi Camii cemaati, aralarında topladıkları yardımlarla kendi mahallelerindeki ihtiyaç sahiplerinin bir aylık Ramazan ihtiyacını karşılamaya başladı.

“Tarihi Aşevi’ni İhya Ediyoruz” sloganıyla cami avlusunda kurulan aşevi ile ihtiyaç sahiplerine iftariyelik ve sahurluk ikram ediliyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Günde 3 çeşit olmak üzere günlük 400 kişiye iftarlık ulaştırılan aşevinde, Ramazan ayı sonuna kadar 13 bin 350 kişiye iftariyelik ve sahurluk ikram edilmesi hedefleniyor.

Sümbül Efendi Camii avlusundaki aşevini ziyaret eden Fatih İlçe Müftüsü Hüseyin Baş, organizasyonda emeği geçen din görevlilerine, cami derneğine ve cemaatine teşekkür etti.

Aşevindeki çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunan Sümbül Efendi Camii İmam Hatibi Kurra Hafız İbrahim Yıldırım, “Her gün cami avlusunda kurulan aşevinden çıkan 3 çeşit yemek, mahalledeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Ayrıca cemaatin gençleri, kapı kapı dolaşarak evlerinden çıkamayan yaşlılara da sahur paketi yardımında bulunuyor. Ramazan’ın gereklerini yerine getirmeye çalışan gönüllüler, yetimlerin yüzlerini güldürmeye çalışıyor. Cami Derneğimiz ve görevlilerimizin katkılarıyla yardımlarımızı yıl boyunca devam ettirmeye gayret ediyoruz.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın