Bir Kap Yemek, Bir Kalp Sevgi

İstanbul Bağcılar İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Bağcılar Şubesi, kış şartları nedeniyle barınma ve yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için harekete geçti.
 Bir Kap Yemek, Bir Kalp Sevgi

Bağcılar İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Bağcılar Şubesi iş birliğinde; “Bu Kış Onlar İçin Bir Kap Yemek, Bir Kalp Sevgi” sloganıyla sokak hayvanlarına yönelik proje başlatıldı.

Proje kapsamında zorlu kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için İlçedeki çeşitli noktalara mama bırakıldı.

Projeye dair açıklamalarda bulunan Bağcılar İlçe Müftüsü Celal Büyük, “Sokak hayvanlarına destek olmaya karar verdik. Hayırseverlerimizin de desteğiyle kedi ve köpek maması temin ederek, bunların dağıtımı için Bağcılar İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Bağcılar Şubesi olarak seferber olduk. Birbirimize kenetlenmeli ve asla umudumuzu yitirmemeliyiz.” dedi.

Müftü Büyük, sokak hayvanlarının zararsız varlıklar olduğunu vurgulayarak, “Bu Kış Onlar İçin Bir Kap Yemek, Bir Kalp Sevgi” sloganıyla Bağcılar halkını sokak hayvanlarına sahip çıkmaya çağırdı.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın