Belarus uyruklu psikolog Müslüman oldu

Beş yıldır İstanbul’da yaşayan Belarus uyruklu psikolog Katsıaryna Avizhych, Tuzla İlçe Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.
 Belarus uyruklu psikolog Müslüman oldu

İslam’ı araştırarak Müslüman olmak istediğini belirterek Tuzla İlçe Müftülüğüne başvuran Belarus uyruklu psikolog Katsıaryna Avizhych, Tuzla İlçe Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Avizhych için Tuzla Müftülüğünde “İhtida Merasimi” düzenlendi.

Tuzla İlçe Müftüsü Mustafa Aydın’ın riyasetinde gerçekleştirilen merasimde Kelime-i Şehadet getiren Avizhych, Müslüman olarak “Cemile” ismini aldı.

Beş yıldır Türkiye’de yaşadığını ve Türkçe’yi de öğrendiğini ifade eden Katsıaryna Avizhych, “İslam’ı uzun zamandır araştırıyordum. Türkiye’ye geldikten sonra Müslüman olmaya, kendi araştırmam sonucunda ve hür irademle karar verdim.” dedi.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İslam’ı tercih eden Cemile’yi tebrik eden Müftü Aydın,  kendisine “İhtida Belgesi” ile birlikte Rusça Kur’an-ı Kerim Meali ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan çeşitli kitaplar hediye etti.
    

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın