Bahçelievler’den İdlib’e 6 tır dolusu un yardımı

İstanbul Bahçelievler İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Bahçelievler Şubesi iş birliğinde düzenlenen yardım kampanyası kapsamında hazırlanan unları taşıyan tırlar, dualarla Suriye’ye uğurlandı.
 Bahçelievler’den İdlib’e 6 tır dolusu un yardımı

Türkiye Diyanet Vakfı Bahçelievler Şubesi ile Bahçelievler İlçe Müftülüğü iş birliğinde; “Mülteci Kardeşine Sıcak Bir Ekmek De Sen İkram Et” kampanyası düzenlendi.

Kampanya kapsamında din görevlilerinin gayreti ve hayırsever vatandaşların desteğiyle 150 ton un bağışı toplandı.

Toplanan yardımların uğurlanması amacıyla Bahçelievler Hazreti Ebubekir Camii’nde uğurlama töreni düzenlendi.

Kampanya kapsamında hazırlanan 6 tır un, düzenlenen törenin ardından dualarla Cilvegözü Sınır Kapısı’na uğurlandı. 

Törende konuşan İlçe Müftüsü Hüseyin Gün, “Suriye’nin kuzeyinde çadır kentlerde yaşamlarını sürdürmeye çalışan kardeşlerimiz için bir kampanya başlattık. Bu kampanyaya din görevlilerimizin gayreti ve vatandaşlarımızın desteğiyle kısa zamanda 150 ton un bağışı yapıldı. Huzurunuzda görevlilerimize ve bağış yapan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Müftü Gün, “İhtiyaç sahibi çocuklarımız için bot ve mont bağışı kampanyamız da bulunmaktadır. İdlib’de yaşayan mazlum ve mağdur Suriyeli’ler için inşa edilen ‘İyilik Konutları’ kampanyası var. Şimdi buradan 6 tır yardımı kardeşlerimize ulaştırılmak üzere uğurluyoruz. İnşallah sağ salim yerine ulaşır. Bu kampanyaya olduğu gibi diğer kampanyalarımıza da vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yardımları taşıyan tırlar Suriye’ye doğru yola çıktı.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın