Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Afrin’de 4-6 yaş Kur’an kursu açıldı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
İstanbul Fatih İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı İstanbul Şubesi iş birliğinde Afrin’de 4-6 yaş gurubu Kur'an kursu açıldı.
 Afrin’de 4-6 yaş Kur’an kursu açıldı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Fatih İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) İstanbul Şubesi iş birliğinde Zeytin Dalı Harekatı ile terörden arındırılan Afrin’de yaşayan çocukların eğitim görebileceği Kur’an kursu hizmete açıldı.

Suriye’de iç savaşın başladığı ilk günden itibaren bölge halkına yardım eli uzatan Türkiye Diyanet Vakfı, insani yardımdan eğitime, gıdan giyeceğe, yakacaktan barınmaya kadar hayata dokunan her alanda savaş mağduru ailelere destek oluyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bu doğrultuda çalışmalar yürüten İstanbul Müftülüğü ve TDV İstanbul Şubesi, “Her Evin Bir Yetimi Olsun, Her Ev Peygamber Efendimize Komşu Olsun” projesini hayata geçirdi.

Proje kapsamında Fatih İlçe Müftülüğü din görevlileri ve hayırseverlerin desteği ile 100 yetim çocuğun eğitim göreceği “Cennet Tomurcukları 4-6 Yaş Kur’an Kursu” açıldı.

Açılış törenine Hatay İl Müftü Yardımcısı İrfan Açık, Fatih İlçe Müftüsü Hüseyin Baş, İstanbul TDV Mütevelli Heyeti Üyesi ve Yetim Koordinatörü Abdülhalik Selman, Bölge Koordinatörü Yusuf Keser, bölge yöneticileri, yerel müftüler ve bölge halkı katıldı.

Kurslarda eğitim gören çocukların tüm masraflarının hayırseverler tarafından karşılanarak ailelere maddi destek sağlandığı ve 100 kişilik ikinci kursun açılması için hazırlıkların devam ettiği belirtildi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın