Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Hayırsever vatandaş arsalarını eğitim için TDV'ye bağışladı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Isparta Gönen’de hayırsever vatandaş, eğitim hizmetlerinde kullanılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfına arsa bağışında bulundu.
 Hayırsever vatandaş arsalarını eğitim için TDV'ye bağışladı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Hayırsever Ahmet Erem ve eşi, eğitim hizmetlerinde kullanılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfına (TDV) iki arsa bağışında bulundu.

Arsa bağışını TDV adına kabul eden İlçe Müftüsü Abdülhalim Erkoç, hayırsever çifte teşekkür ederek şunları söyledi:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“Bilginin kuvveti hiçbir güçle karşılaştırılamayacak kadar büyük ve etkilidir. Yapılan bağışında 4-6 yaş eğitimi ve diğer yaygın eğitim için vakfedilmiş olmasını bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. İnsanlar bu vakıftan yararlandığı sürece hayır sahiplerinin de sevap kazanacaktır. Hz. Peygamber de Fedek ve Hayber hurmalıklarını vakfetmiş, İkinci halife Hz. Ömer de bir çığır açarak Medine’deki arazilerini vakfetmiştir. Osmanlıda da vakıf kurmayan devlet görevlisi yok denecek kadar azdır. Camilerin ve medreselerin önemli kısmı bu vakıfların bir sonucudur. Hayırseverlerimizden Allah razı olsun. Onlar geçici olan mülkü kalıcı yaptılar. Allah o hayrı kişi ile cehennem arasında bir perde kılar. Bela ve musibetleri de hayır eden kimseden defeder. Hayırseverlerimizin bu vakıfla ibadetlerin den daha müstefit olacaklarına inanıyorum. Vakıf diriye saadet, emvata sevap vesilesidir. Vakıf bizim dini anıtlarımızdır. Gönülleri fethetmenin en emin ve en kestirme yoludur. Halka ulaşmadan Hakka ulaşamayız. Uhrevi ve kalıcı hayrınız için sizleri kutluyorum.”

Hayırsever Ahmet Erem de her zaman hayır için uğraştıklarını, gönül huzuruyla vakfettiklerini belirtti.

Konuşmaların ardından Müftü Erkoç, hayırsever çifte belge takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın