Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Yaz Kur’an Kursu öğrencileri kahvaltıda buluştu

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Hakkari İl Müftülüğü, Yaz Kur’an Kursu'na katılan öğrencilere yönelik kahvaltı programı düzenledi.
 Yaz Kur’an Kursu öğrencileri kahvaltıda buluştu
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde il ve ilçe müftülükleri koordinesinde “evde, kursta, camide; ister çevrimiçi ister yüz yüze” sloganıyla açılan Yaz Kur’an Kursları’nda çocuklar eğitimin yanı sıra çeşitli etkinliklerde de bir araya geliyor.

Bu kapsamda Hakkari İl Müftülüğüne bağlı cami ve Kur’an kurslarında açılan Yaz Kur’an Kursları’na katılan çocuklar, İl Müftülüğünce düzenlenen kahvaltı programında buluştu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Programda konuşan İl Müftü Vekili Mikail Polat, “Peygamber Efendimiz (s.a.s.) bir hadis-i şerifinde; ‘Sizin en hayırlınız Kur’an-ı Kerim’i öğrenen ve öğreteninizdir.’ buyurmaktadır. Gerek Kur’an-ı Kerim’i gerekse diğer dini bilgileri öğrenmek için kurslarımıza gelen çocuklarımıza ve onlara bu konuda rehberlik eden görevlilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca kahvaltı programının düzenlenmesinde emeği geçen Hacı Sait Camii görevlileri ile maddi ve manevi katkıda bulunanlara da şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Çocukların moral ve motivasyonunu artırmak için çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini ifade eden Merkez Hacı Sait Camii İmam Hatibi Sıddık Özatak ise “Kovid 19 salgını etkilerinin azaldığı bu günlerde yeniden yüz yüze Kur’an kursu açmanın ve yavrularımızla bir araya gelmenin mutluluğu içerisindeyiz. Yüce Allah bu hastalığı insanlığın gündeminden çıkarsın. Saadet kaynağımız Kur’an-ı Kerim’i, itikadı, ibadeti öğrenmek hepimizin öncelikli görevi. Bu gaye ile çocuklarını kurslarımıza gönderen anne ve babalara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın