Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Selde zarar gören cami yeniden ibadete açıldı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Giresun Espiye’de yaşanan sel felaketinde gördüğü hasar nedeniyle bir süre cemaate kapatılan Güzelyurt Köyü Yeni Camii, tadilat çalışmalarının ardından yeniden ibadete açıldı.
 Selde zarar gören cami yeniden ibadete açıldı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Espiye’de yaşanan sel felaketinde hasar gören Güzelyurt Köyü Yeni Camii, İlçe Müftülüğü koordinesinde sürdürülen tadilat çalışmalarının ardından yeniden ibadete açıldı.

İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, 22 Ağustos’ta meydana gelen selin ardından Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Espiye Şubesi ve köy halkının yardımlarıyla caminin bakım ve onarım çalışmalarının tamamlanarak ibadete hazır hale getirildiğini belirtti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Caminin yeniden ibadete açılabilmesi için köy halkı ile birlikte büyük bir gayret sarf ettiklerini kaydeden Müftü Koçak, caminin iç bakım ve onarımının yapılarak halılarının yenilendiğini, abdesthane ve şadırvan düzenlemesinin tamamlandığını, çevre düzenlemesinin ise devam ettiğini söyledi.

Güzelyurt Köyü Yeni Camii’nin yeniden ibadete açılmasında emeği geçenlere teşekkür eden İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, açılışın ardından ilk cuma namazını kıldırdı, namaz sonrası yağmur duası yaptı.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın